Prodej domů

Zobrazení inzerátu na mapěKolín

Zprostředkujeme Vám prodej Domu u Zlatého jablka – čp.21 o podlahové ploše cca 1000m².
Řadový barokní dům se středověkým jádrem a historizující fasádou z 19. století.
HISTORICKÝ POPIS DOMU
Dům se nachází v jižní straně Karlova náměstí na úzké hloubkově orientované parcele. Jedná se o dvoupatrový dům, krytý mansardovou střechou, s užším dvorním křídlem. V přízemí, původně s podloubím, jsou nyní novodobé výkladce; plocha mezi nimi je obložena keramickými obkladačkami. Vstupní dveře jsou dřevěné s nadsvětlíkem, pravoúhle ukončené. Plocha stěn prvního patra je bosovaná, trojdílná okna s trojúhelnými frontony jsou lemována jednoduchou šambránou. Ve středu pásu, oddělujícího patra, mezi parapetními výplněmi s dekorem čabraky, je umístěn štukový ornament jablka. Architektonické prvky druhého patra pocházejí zřejmě z pozdější úpravy. Frontony jsou nahrazeny geometrickým štukovým ornamentem, fasáda vrcholí půlkruhově ukončeným štítem s kulatým okénkem, pod nímž je umístěn reliéf dvou ratolestí či pavích per. Střecha je krytá eternitovými šablonami a plechem. Střední část dispozice přízemí zaujímá novodobě upravená přístupová chodba. V přízemí jsou umístěny z venku samostatně přístupné novodobě upravené prodejny. V patře rovněž komunikační prostory, odkud je přístup do bytových jednotek a na pavlač. Strop je zde dekorován štukovým zrcadlem, dále je zde zachované litinové tyčkové zábradlí s vloženými ovály.
ZHODNOCENÍ TÉTO KULTURNÍ PAMÁTKY
Původně gotický dům z 13.století doplněný o renesanční podloubí, dnes zazděné. Fasáda pochází z počátku 19. století. Patro bylo upravováno r. 1898. Na průčelí se dochovalo domovní znamení – zlaté jablko s listy. Nádherný příklad empírového domu s umělecky hodnotnou fasádou. Předmětem ochrany je dům čp. 21 a k němu náležející pozemek.

V současné době je v zadní části domu možná další přístavba která zvětší podlahovou plochu. Vzhledem k tomu, že dům je ve fázi před rekonstrukcí a je možno využít jak velkorysou půdu tak vnitroblok domu společně s pavlačí, nabízí se dům pojmout jako zázemí k podnikání, nebo k nájemnímu bydlení.

MOŽNOSTI BUDOUCÍHO VYUŽITÍ
Dům by mohl v budoucnosti sloužit – kavárna, restaurace, popřípadě pasáž, nahoře bytové jednotky a kanceláře.

Více informací vám velice rád sdělím na dotaz. Ev. číslo: 30179.

  • Číslo inzerátu
   24588
  • Cena
   více info o ceně u majitele inzerátu
  • Užitná plocha
   999 m2

  Kontakt

  Kontaktovat

  Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.

  Upozornění

  Používáte nepodporovaný (zastaralý) internetový prohlížeč!

  Pro správný běh našeho portalu není možné použít vámi používaný prohlížeč.

  Použijte prosím Microsoft Edge nebo některý z jiných prohlížečů, např. Google Chrome, Firefox.