Blog detail header
Bez kategorie

Praha 7

Praha 7 se skoro celá nachází v ohybu řeky Vltavy, na jejím levém břehu. Tento městský obvod zahrnuje městské části Praha 7 a Trója.

Trója se rozkládá v kopcích na pravém břehu řeky. Bytových domů je zde velice málo, většinu plochy zabírá Trojský zámek, výjimečná pražská zoologická zahrada, botanická zahrada, lesoparky a chaty. A mezi nimi se ztrácí několik ulic zastavěných vilami z období první republiky. Tyto vily jsou luxusní a velice drahé. Právě zde byla v roce 2017 nabízena k prodeji nejdražší vila v Česku za 405 miliónů korun.

Nejlidnatější oblastí Prahy 7 je katastrální území Holešovice, skládající se ze dvou úplně odlišných svým charakterem částí – Letné a vlastních Holešovic. Letnou a Holešovice odděluje železniční trať a část všem známé Severojižní magistrály.

Letná je velice krásná historická čtvrť mezi dvěma parky, Letenskými sady a Stromovkou.  Nachází se zde největší galérie moderního umění v Praze. Na Letné se nestaví nové nemovitosti, a ve své době tu staré nemovitosti skupovali Italové k pronájmu po celých domech. Stav bytového fondu je tu často žalostný, ale kvůli prestižnosti místa je možné přivřít oči. Na Letné žije zvláštní skupina lidí, jsou to úspěšní a kreativní lidé, progresivní česká mládež a cizinci. Tomu odpovídá i místní infrastruktura – v úzkých ulicích je spousta uměleckých galérií, designových kaváren a barů, obchodů s nezávislými designovými značkami.

Východní část Holešovic byla dříve považována za mnohem méně atraktivní. Najdeme tady pražskou tržnici a hlavní kancelář nejúspěšnějšího prodejce elektroniky Alza. Kdysi dávno tady bývaly fabriky, jatka, a obyvatelé v této oblasti patřili k nižším sociálním vrstvám. Ale v posledních desetiletí se vše mění. Na březích Vltavy vzniklo hned několik úspěšných bytových projektů s výhledem na vodu, jako jsou Prague Marina, Marina Island od firmy Daramis, Nad Vltavou od firmy Central Group. Důležitou roli sehrál i nový Business Park Parní Mlýny. V současnosti je to jedna z nejperspektivnějších oblastí pro koupi cílící na budoucí růst ceny nemovitosti.


Autor článků agent.alesya


Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.

Upozornění

Používáte nepodporovaný (zastaralý) internetový prohlížeč!

Pro správný běh našeho portalu není možné použít vámi používaný prohlížeč.

Použijte prosím Microsoft Edge nebo některý z jiných prohlížečů, např. Google Chrome, Firefox.