Blog detail header
Bez kategorie

Praha 8

Tento dle rozlohy průměrný pražský obvod se celý rozkládá na pravém břehu řeky v severní části města a zahrnuje městské části Praha 8, Březiněves, Dolní Chabry a Ďáblice. Najdeme zde tři stanice „žluté“ trasy metra Křižíkova, Invalidovna a Palmovka a dvě stanice „červené“ trasy Kobylisy a Ládví.

Nejblíže centra města se nachází Karlín. Pokud se mě zeptáte, která pražská čtvrť je má nejoblíbenější, vždycky bez dlouhého rozmýšlení řeknu právě Karlín. Nachází se na břehu řeky, přímo vedle samotného centra Prahy, a vyznačuje se zvláštní atmosférou. Karlín byl velice silně zasažen povodněmi v roce 2002. Půdu na břehu řeky zanesenou jílem skoupila izraelská developerská společnost a postavila na ní moderní administrativní budovy. Karlín je tak výborným příkladem toho, jak se může kvalitní moderní architektura snoubit s historickou zástavbou. V těchto budovách jsou umístěny kanceláře mezinárodních korporací, a ve všední dny je v ulicích plno mladých podnikavých lidí ze všech koutů světa, což této čtvrti dodává specifické kouzlo. V červnu jsme sem přestěhovali i naši kancelář, z čehož se každý den stále raduji.

Palmovka a okolní oblasti se nadále ještě rozvíjejí. Nachází se zde jeden z nejvěhlasnějších symbolických projektů Prahy - DOCK od společnosti CRESTYL. CRESTYL se zde snažil zrealizovat koncepci elitního bydlení v malopodlažních domech s kvalitní infrastrukturou, se zelení v uzavřeném prostoru na břehu řeky, s vlastním přístavištěm pro lodě. Projekt také zahrnuje několik prestižních kancelářských budov s restauracemi a administrativními centry na patřičné úrovni.

V Praze 8 je jedna z největších pražských nemocnic Bulovka, a v Bohnicích známá psychiatrická léčebna, díky čemuž se Bohnice staly podstatným jménem obecným. Ceny bytů v zdejších panelácích patří mezi jedny z nejnižších ve městě.

Čimice, Dolní Chabry, Ďáblice a Březiněves jsou tiché čtvrtě především se zástavbou soukromých domů, které nevynikají ničím pozoruhodným, ale za to jsou příjemným místem pro život, zvláště pokud máte peníze na vlastní dům.


Autor článků agent.alesya


Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.

Upozornění

Používáte nepodporovaný (zastaralý) internetový prohlížeč!

Pro správný běh našeho portalu není možné použít vámi používaný prohlížeč.

Použijte prosím Microsoft Edge nebo některý z jiných prohlížečů, např. Google Chrome, Firefox.