Blog detail header
Novinky

Nejvýraznější projekty roku 2021

Pojďme si připomenout nejdůležitější projekty zahájené v roce 2021.


Na Florenci začala Penta stavět svou Masaryčku. První etapa nemá obytné prostory, a můj blog se z objektivních důvodů nevěnuje kancelářským prostorám k pronájmu. Ale i tak tento projekt ignorovat nelze. Je to událost, kdy do Prahy přichází architektura světové úrovně. Historické centrum Prahy je nesmírně složité místo pro developery, a taková přeměna neútulných, zpustlých prostranství je prostě vítězstvím.

Ta samá Penta se na jaře pustila do prodeje ještě jednoho významného projektu – Nuselského Pivovaru. Tento projekt vnese nový život do brownfieldu na rozmezí čtvrtí Nusle a Vinohrady, přičemž historickou část přemění na lofty a na území bude vytvořena infrastruktura přístupná pro veřejnost a odpočinková zóna. Prozatím byla veřejně nabízena pouze část domů první etapy, ostatní ještě čekají na zveřejnění. Pro lofty zatím nebyl stanoven datum spuštění prodeje.

V postu s prognózou pro rok 2021 jsem se zmiňovala o nejrozsáhlejších zanedbaných územích v Praze: Rohan City a Smíchov City. Do prodeje se tyto projekty dostaly ještě v roce 2020, v roce 2021 se začalo s jejich výstavbou, a tomu jsem velice ráda. Je to velká škoda, když v takových čtvrtích uprostřed města s výbornou dopravní dostupností a infrastrukturou přebývají jenom bezdomovci, přestože jsou hodny toho, aby se staly nejlepšími lokacemi ve městě.

V polovině roku došlo ještě k jedné radostné události, když Central Group zahájil výstavbu svého největšího projektu Parková čtvrť na místě Nákladového nádraží Žižkov. Nákladové nádraží jen hyzdilo centrum Prahy a nyní se z něj stane vyhledávané komfortní místo pro život.

Central Group potěšil i na konci roku, když zahájil projekt Tesla Hloubětín. Vysočany ohledně výstavby nových prostor už dávno jen těžce oddychují za zbytkem města, ale rozsah tohoto projektu je i pro ně významný.

Osobně mě si v roce 2021 získal malinký projekt Iconik Karlín. Za prvé je to moje oblíbená čtvrť, za druhé to je prvotřídní architektura a za třetí jsou tam absolutně adekvátní ceny. Ale nakoupila jsem v jiném projektu.


Autor článků agent.alesya


Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku.

Upozornění

Používáte nepodporovaný (zastaralý) internetový prohlížeč!

Pro správný běh našeho portalu není možné použít vámi používaný prohlížeč.

Použijte prosím Microsoft Edge nebo některý z jiných prohlížečů, např. Google Chrome, Firefox.